Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu Poznań

Jesteśmy agencją oferującą ubezpieczenia komunikacyjne dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Proponujemy ubezpieczenie samochodu Poznań i okolice OC, AC, NNW i Assistance na korzystnych warunkach. 

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Każdy pojazd mechaniczny (również wodny), niezależnie od stanu technicznego i sposobu użytkowania, musi posiadać aktywną polisę OC wykupioną przez jego właściciela. Obowiązek ochrony ubezpieczeniowej w zakresie odpowiedzialności cywilnej ciąży więc na osobie, na którą dany samochód, bus czy pojazd wodny jest zarejestrowany i to właśnie tej osoby dane są brane pod uwagę przy wyliczaniu wysokości składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC samochodu.

W Poznańskiej Agencji Ubezpieczeń oferujemy polisy OC samochodu z 26 towarzystw. Zaproponujemy Ci zarówno podstawowe ubezpieczenia OC+NNW, jak i bogate pakiety z dodatkową ochroną AC czy Assistance. Zgłoś się do nas po obowiązkowe ubezpieczenie OC Twojego auta!

Tylko w Poznańskiej Agencji Ubezpieczeń znajdziesz:

Z

Ofertę 26 renomowanych towarzystw

Z

Ubezpieczenie samochodu na każdą kieszeń

Z

Bogate pakiety OC z NNW, AC i Assistance

Z

Bonusy ubezpieczeniowe np. Assistance w podróży

Z

Zniżki i ochrony zniżek

Z

Rabaty dla nowych i powracających klientów

Z

Korzystne pakiety ubezpieczeń dla wszystkich pojazdów firmowych

Ubezpieczenie samochodu na miarę Twoich potrzeb

Działamy w branży ubezpieczeniowej od lat i doskonale znamy potrzeby, oczekiwania oraz możliwości finansowe różnego typu klientów. Już po krótkiej rozmowie jesteśmy w stanie wywnioskować, jaki zakres ochrony będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Zaproponujemy Ci kilka pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych skrojonych na miarę Twoich potrzeb – sam zdecydujesz, który z nich wybrać.

Pakiety dla firm

Wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami firmowymi nauczało nas, że przedsiębiorcy są wymagający jeśli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne. Proponujemy im elastyczne pakiety polis obejmujących wszystkie pojazdy mechaniczne znajdujące się na wyposażeniu firmy. Zapraszamy do umówienia się na spotkanie i wybrania najlepszego pakietu ubezpieczeń dla pojazdów firmowych.

Ubezpieczenie samochodu Poznań

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny a OC pojazdu

Kontrolą obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych dla posiadaczy pojazdów mechanicznych zajmuje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W 2019 roku uszczelniono system informatyczny CEPiK pozwalający organowi na błyskawiczne wykrywanie nawet najmniejszych przerw w ciągłości ubezpieczeń wszelkiego typu pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w Polsce.

Obecnie, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wykrywa ponad 80% przerw w ciągłości ubezpieczeń, za które nakłada wysokie kary pieniężne. Stawki kar, określone w Ustawie regulującej działanie instytucji, prezentują się następująco:

Dla samochodów osobowych

Brak OC pow. 14 dni                   2x płaca minimalna (4500zł)

Od 4 do 14 dni bez OC               50% ww. opłaty karnej (2250zł)

Do 3 dni bez OC                         20% ww. opłaty karnej (900zł)

Dla samochodów ciężarowych, ciągników i autobusów

Brak OC pow. 14 dni                   3x płaca minimalna (6750zł)

Od 4 do 14 dni bez OC               50% ww. opłaty karnej (3150zł)

Do 3 dni bez OC                         20% ww. opłaty karnej (1260zł)

Dla innych pojazdów

Brak OC pow. 14 dni                   1/3 płacy minimalnej (750zł)

Od 4 do 14 dni bez OC               50% ww. opłaty karnej (380zł)

Do 3 dni bez OC                         20% ww. opłaty karnej (150zł)

Kalkulator OC i AC

Chcesz szybko poznać koszty ubezpieczenia Twojego samochodu? Uzupełnij formularz i przekonaj się, jakie oferty przygotowaliśmy dla Ciebie!

5 + 7 =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Share This